poniedziałek, 1 grudnia 2014

Grudniowy kalendarz

Witajcie,

Pogoda wie, kiedy ma się zmieniać. Jeszcze niedawno było mgliście i ponuro, a z grudniem przychodzi lekki mróz, tylko trzeba nam wyglądać, kiedy sypnie śniegiem (za tym mi się nie spieszy).
W tym roku po raz pierwszy sami przygotowaliśmy kalendarz adwentowy. Widziałam już na blogach:
green canoe - Joasia ogłosiła hasło w swoim domu: "grudzień dobrego słowa" i serwuje w każdej kopercie dobre słówko czy pochwałę, by miłej i ciepłej atmosferze oczekiwać na święta.
uwielbiam czarować w domu - u Czarodziejki Joasi dowiedzieliśmy się (bo kalendarze oglądałam z synem), skąd wziął się pomysł słodkiego wyczekiwania na święta.
rustic home - Magda postanowiła wystawiać na swój stolik tylko po kilka torebek świątecznie przystrojonych wśród dekoracji.
A my w niedzielę kleiliśmy torebki z kolorowych kartek i ozdabialiśmy je. Oto nasze efekty:


Torebki stoją na parapecie w różnej kolejności i będziemy zabierać po jednej. Mały rano nie mógł się doczekać, kiedy przyjdzie ze szkoły. Torebka była otwierana oczywiście razem z siostrą. W środku są cukierki, czekoladki, orzechy, migdały lub liściki (pomysł z green canoe).

serdecznie Was pozdrawiam
lena

kurs na torebki papierowe znalazłam tutaj

9 komentarzy:

 1. Świetny pomysł i wykonanie !!! A radość dzieciaczków bezcenna - i przy tworzeniu i przy otwieraniu:)
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, nie myślałam, że będą miały tyle radości i nieważne, co jest w środku. Cieszą się tak samo z liściku i słodyczy. Jestem mile zaskoczona.

   Usuń
 2. A najwspanialsze jest to, że razem go robiliście! :))
  Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, nawet najmłodsze dziecię pomagało. Tylko dostało swoją kartkę i tworzyło własną kompozycję ze stempelków.

   Usuń
 3. Fajnie, że razem robiliście. U nas w tym roku - tak jak w poprzednim - różne zadania dla Młodego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak nie do końca byłam przekonana do liścików z zadaniami, ale okazało się, że i z nich się cieszą. Za rok więcej zadań, mniej słodkości:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...