wtorek, 31 stycznia 2017

Ferie czas zacząć - czym zająć dzieci?

Witajcie,

Tak, od wczoraj mamy ferie zimowe. Śniegu nie było, aż do dzisiejszego popołudnia. Jednakże na pytanie "Mamo, ulepimy dziś bałwana?" Musiałam odpowiedzieć "Nie". Rozpoczęliśmy ferie i małe przeziębienie. Pora coś wymyślić w domu.

Wczoraj syn był na zajęciach z przyrody i znowu przyniósł nam kilka ciekawych pomysłów na eksperymenty. Już kiedyś podał nam, w jaki sposób zrobić wulkan, pisałam o tym w poście Nauka przez zabawę .
Tym razem przyniósł nam troszkę piasku zrobionego z mąki, kredy i oleju, dokładny przepis znalazłam na blogu moje dzieci kreatywnie


ferie czym zająć dzieci suchy piasek

ferie czym zająć dzieci suchy piasek

Zabawa numer 1 oraz bałagan na stole i pod stołem również. Piasek ładnie się klei i można z niego lepić babki z foremek, jak w piaskownicy. Zajęcie dla dzieciaków na dłuższy czas.

Kolejnym "łał" w oczach córki, okazała się butelka z wodą, barwnikiem i olejem:

badanie właściwości cieczy zabawy z dziećmi
Lubi patrzeć, gdy bąbelki oleju unoszą się do góry. Dla czwartoklasistów było to doświadczenie, dzięki któremu poznali właściwości cieczy, dla przedszkolaka to przede wszystkim niesamowity widok.

Na koniec bawiliśmy się w klasy.

ferie czym zająć dzieci gra w klasy w domuOdwróciłam dywan i nakleiłam na nim taśmą do malowania klasyczne klasy. Gdy kończymy skakanie, odwracamy z powrotem dywanik. Była zabawa :)


To tyle na początek ferii. Jest czym zająć dzieci.

Chcieliśmy jeszcze jechać do kina i na kręgle, ale zobaczymy. Młody właśnie przyszedł i powiedział, że strasznie mu zimno. Super.

udanych  ferii dla tych, którzy je rozpoczęli chorobowo i niechorobowo :)

lena

4 komentarze:

 1. Zdrówka jak najszybciej, żebyście z ferii skorzystali :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale Młody rozłożył się na dobre. Póki co, kiedy temperatura spada, gry planszowe idą w ruch - to nasze ferie:(

   Usuń
 2. ciekawe zajęcia:) Ten eksperyment z wodą i olejem też pokazywałam u siebie w przedszkolu. Dzieci podobnie jak Twoja córka były zachwycone efektem. A pomysł na wykorzystanie spodu dywanu do gry w klasy rewelacyjny ! Pozdrawiam cieplutko ! Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!Ja już grypę mam za sobą .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy. Cieszę się, że podoba Ci się pomysł na gry w klasy. Bałam się przyklejać do paneli :)W czasie świąt córka wymiotowała, to w ferie syna dopadła choroba. Cóż, tak już jest. Nawet lekarz mu wypominał, że w ferie to się nie choruje :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...