środa, 25 lutego 2015

Budzimy się, czy nie za wcześnie?

Witajcie,

Choć serce krzyczy, że już pora, że to wiosna idzie, to jednak rozum wstrzymuje przed zbyt wczesną euforią. Jakby nie patrzeć mam dosyć zimy, której w tym roku na dobrą sprawę nie było. Mam dosyć tej pory roku, która tylko udawała zimę.  
Dzień coraz dłuższy, słońce od kilku dni przygrzewa i rośliny zaczynają się budzić. Na blogach robi się wiosennie, a niektóre z Was prezentują już dekoracje wielkanocne. Czy to już naprawdę koniec zimy?
Krokusy w pączkach, tulipany wyrastają z ziemi, piwonia też, a na wierzbie mamy już "kotki". W zeszłym roku posadziłam lilaki i się przyjęły, jestem bardzo zadowolona. I podobnie jak Wy mam już rozplanowane prace ogrodowe i mogę ruszać w teren:) Sąsiad już "obrobił" truskawki. My się jednak wstrzymujemy. Mimo wszystko nic jeszcze nie ruszamy. Tylko obserwujemy i zacieramy ręce.
A w sobotę, jeśli pogoda pozwoli dziadek obiecał nam (no dobra, obiecał wnukom) wyprawę do lasu. Cieszę się razem z nimi. 

Jakoś trudno nam się rozstać z reniferem. Z zimą to od razu, ale z takim zwierzakiem? Może jeszcze u nas zostanie.

 Ptaki wiją gniazda, przynajmniej u nas w domu
 i robi się coraz bardziej zielono:)
A syn to marzy już  takiej pogodzie:)
I zrobiłam sobie prezent na szydełku, ale to w następnym poście.

żegnam Was w wiosennym nastroju
lena

6 komentarzy:

 1. U nas już wiosna, nawet w ciągu dnia nie chciało mi się isć na spacer, bo bałam się, że się spocę w zimowej kurtce:) Właśnie wróciłam i było ok. Pozdrawiam i posyłam te wspaniełe ciepłe promyki słońca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za promyki, mam nadzieję, że i u nas z dnia na dzień będzie cieplej.
   pozdrawiam

   Usuń
 2. Tylko pozazdrościć , w moim ogrodzie jeszcze zima , tylko ciemierniki wychylają się z pod śniegu, krokusy słodkie pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas w tym roku był jeden dzień białego i puchowego śniegu, poza tym błoto. Tym bardziej czekamy na piękną wiosnę.

   Usuń
 3. Ja też jeszcze się stopuję w ogrodzie. W prognozach ciągle przymrozki i nie ma co szaleć. Ale siewy na rozsady to już w poniedziałek u mnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie obawiamy się jeszcze przymrozków.

   Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...