wtorek, 28 lutego 2017

Historia pewnej baletnicy


Witajcie serdecznie,

Balet - taniec, zmysłowe ruchy, mimika, muzyka, emocje i pewna historia. Audrey Hepburn mówiła, że należy tańczyć tak, jakby nikt na nas nie patrzył. To samo powiedziałam córce, kiedy po raz pierwszy wzięła udział w występach. Rzeczywiście było widać, że świetnie czuje się na scenie  i wczuła się w rolę. Niestety, w połowie się przewróciła. Wtedy dopiero dostrzegła spojrzenia wszystkich. Każdy czekał, co zrobi dalej, moje serce zamarło, nadal było słychać muzykę. Młoda zaczęła się rozglądać. Ruszyła w moją stronę (zapomniała, że kolano ją boli) i rzuciła mi się w ramiona. Nie chciała już wrócić (bo przypomniała sobie, że kolano ją jednak boli), aż do następnego spotkania.

Dzisiaj właśnie zawiozłam ją na kolejne zajęcia (już nie występy). Znów czuje się w swoim żywiole. Teraz nie może się doczekać, kiedy zrobi szpagat :) Będzie ćwiczyć, dopóki będzie jej to sprawiać przyjemność. 

Dlatego nie zdziwiło mnie to, że na ścianie w jej nowym pokoju będzie wisieć obrazek baletnicy. Tylko dlaczego czekać?
DIY baletnica w ramceKiedy zaczęłam coś tam kombinować, znaleźli się i mali pomocnicy. Reasumując powstała nie jedna, ale trzy baletnice.

szablon baletnicy

 balerina w ramce
Trolle to kolejna miłość (w końcu dużo tam śpiewu i tańca). Niestety nie udało nam się pójść do kina. Za to planujemy wyjazd na... Balerinę.obrazek baletnicy 3D

DIY baletnica w ramce


Nie będę pisać instrukcji powstawania obrazka, bo znalazłam kilka opisów. Możecie zobaczyć na stronie mama w domu czy lubię tworzyć. A szablony znalazłam na stronie stylowi,pl. Moja balerina nie jest na płótnie, tylko na kartce. Sukienka, kokardka i opaska we włosach są przyszyte. 


obrazek baletnicy w ramce

tańczącym krokiem kieruję się do łóżka :-)

lena

4 komentarze:

 1. Fajnie jak dzieci mają swoje pasje. Warto o nie dbać. Ale tylko tak długo, jak same będą chciały - nic na siłę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomyslowy:) Trzymam kciuki za wystepy Malej Baletnicy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas ćwiczy, nawet w domu nie opuszcza ją wena do tańczenia. Być może to chwilowe zauroczenie, ale sprawia jej mnóstwo radości.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...