piątek, 29 stycznia 2016

Wszystko się może zdarzyć..., czyli "Teraz albo nigdy"

Witajcie,

Seriale mają ogromną moc. Pamiętam, kiedy zaczęła się  Magda M.. Był to jeden z pierwszych „nowszych” seriali, w którym akcja rozgrywa się wokół paczki przyjaciół. Pamiętam też, że dziewczyny porzuciły jaskrawe ubrania i na nowo pokochały biel i czerń. Główna bohaterka (Joanna Brodzik) właśnie z tych dwóch kolorów tworzyła swoją stylizację.

Podobnie było z fascynacją na temat kolejnego serialu, jakim był Teraz albo nigdy. Ten film obejrzałam co prawda już po edycji w telewizji, ale widziałam wszystkie odcinki.

Szóstka dorosłych ludzi spotyka się w malowniczej scenerii – na Maderze. Miejsce, specyficzny czas (świętowanie Nowego Roku), jak i niespodziewane wydarzenie, zbliżyło ich do siebie.

O czym wobec tego jest książka Żyj tak, jak chcesz. Serialowy poradnik życia?

Już sam tytuł sugeruje, że możemy osiągnąć wszystko, żyć jak chcemy. Żyć jak w serialu. Ale czy koniecznie chcemy w sposób zasugerowany przez autora?
Wydaje mi się, że książka jest adresowana dla ludzi chcących przede wszystkim powielać życie bohaterów serialu.

„Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń…” – postaciom serialu wszystko się udaje. Mają również swoje chwilowe upadki, ale i tak na końcu odnoszą sukces. Autor próbuje nas przekonać, że nasze życie też może się stać kolorowe. Wystarczy przestać narzekać i użalać się nad sobą.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, dotyczących określonych sfer życia (ubrania, styl, praca, wnętrza, czas wolny, dyscypliny sportowe). W każdej części główni bohaterowie wypowiadają się na dany temat i występują w roli znawców.

Nacisk nałożony jest na takie aspekty jak: przyjaźń, miłość, znalezienie celu własnego życia, dążenie do realizacji marzeń (tworzenie „przypominajek”, tablic motywacyjnych itp.), wiara w siebie. Poza tym występują informacje specjalnie dedykowane dla fanów serialu: o cechach charakteru postaci, o powstawaniu filmu, aranżacjach mieszkań czy tworzeniu własnego stylu poprzez wzorowanie się na bohaterach. W przeciwieństwie do Magdy M. występuje tutaj powrót do intensywnych kolorów i ich kontrastowanie. Chociaż można i tutaj znaleźć informacje dotyczące poszukiwania własnego stylu, wyrażania własnej osobowości przez swój wygląd.

Serial jest „bajką dla dorosłych, która ma zrelaksować”, jak powiedział jeden z aktorów. Czym wobec tego jest wersja drukowana?


Książka lekka, przede wszystkim skupiona na serialu. Taka pełna optymizmu bajka dla dorosłych. Dla osób, dla których bohaterowie stają się wzorem. Ujrzałam ją na półce mojej koleżanki (obie byłyśmy fankami serialu), już jakiś czas temu, ale nie kupiłabym jej dla siebie.

miłego dnia 
lena


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...